Jak oświetlić schody

Nowoczesne technologie oświetleniowe gwarantuje nie tylko doskonała estetykę, ale również funkcjonalność. Są także ekologiczne i oszczędne. Dzięki technologii LED można między innymi podświetlić schody, uzyskując atrakcyjny efekt dekoracyjny i zyskując przy tym maksimum wygody po zmroku. Czujniki ruchu zapewniają dodatkowe korzyści w zakresie oszczędności i wygodny. Jak oświetlić klatkę schodową, korytarz czy domowe schody wewnętrzne?

Schody można oświetlić na wiele sposobów, tak by uzyskać dobry efekt wizualny, a także zwiększoną komfort. Z całą pewnością warto przy tym skorzystać z możliwości, jakie daje technologia LED, najnowocześniejsza i najbardziej oszczędna spośród obecnie dostępnych na rynku oświetleniowym. Diody LED pobierają bardzo mało prądu i są niezwykle wytrzymałe, dzięki czemu mogą świecić nawet rzez cały czas. Możemy wykorzystać te możliwości między innymi w oświetleniu dekoracyjnym.

Podświetlenie schodów taśmami LED

Podświetlenie schodów za pomocą taśm LED to doskonałe rozwiązanie, gdy zależny nam na ciekawym efekcie ozdobnym. Montaż jest nieskomplikowany i można wykonać go samodzielnie, wybierając diody LED emitujące światło w dowolnie wybranym kolorze. Taśmy warto umieścić bezpośrednio na stopniach lub np. wykorzystać je do oświetlenia poręczy schodowych. Podświetlenie stopni to rozwiązanie bardzo wygodne i bezpieczne, a jednocześnie nowoczesne. Uzyskujemy w ten sposób ciekawy efekt wizualny i możemy kreować nastrój we wnętrzu za pomocą światła.

Czujniki ruchu w oświetleniu schodowym

Bardzo dużym udogodnieniem jest zastosowanie w oświetleniu schodowym czujników ruchu. Pozwala to wyeliminować konieczność zapalania i gaszenia światła na klatce schodowej, w korytarzu czy na schodach w domu. Zyskujemy nie tylko dużą wygodę, ale równię dodatkowe oszczędności. Światło nigdy nie świeci niepotrzebnie. Nie musimy pamiętać o jego gaszeniu, ani też poszukiwać włącznika po ciemku. Czujniki ruchu są również powszechnie stosowane w oświetleniu zewnętrznym dla zapewnienia bezpieczeństwa po zmroku. Dobrze dobrany czujnik wykrywa obecność osób w pobliżu, nie reaguje zaś na obecność zwierząt czy ruch pojazdów na ulicy.

Łączniki schodowe

Jeśli czujnik ruchu nie zostanie zastosowany, warto zdecydować się na zainstalowanie łączników schodowych, które pozwolą zapalać światło w jednym miejscu gasić w drugim. Łączniki krzyżowe stosuje się na klatkach schodowych, gdy zachodzi konieczność zapalania światła na każdym piętrze w budynku. Takie rozwiązanie można również stosować w mieszkaniach, przy oświetlaniu długiego holu czy schodów.

Diody LED w połączeniu z czujnikami ruchu pozwalają znacznie obniżyć koszta związane z oświetleniem schodów czy korytarza. Dodatkowo nowoczesne oświetlenie schodowe podnosi estetykę we wnętrzach mieszkalnych. Jednorazowa inwestycja w wysokiej jakości oświetlenie jest zatem opłacalna i przynosi długofalowe korzyści.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *