Lampa światłowodowa w aranżacji wnętrz

Technologia światłowodowa zrewolucjonizowała przede wszystkim świat internetu, ale nie tylko. Światłowody są również używane w medycynie, telekomunikacji, telewizji kablowej, technice laserowej, a także w oświetleniu. Dekoracyjna lampa światłowodowa to ciekawe uzupełnienie każdego wnętrza. Efekt gwieździstego nieba, piękne żyrandole i małe lampki mieniące się różnymi kolorami to tylko niektóre możliwe do wyboru.

Światło jest niezwykle istotnym elementem aranżacji wnętrz i każda innowacja, jak chodzi o technologie oświetleniowe, jest chętnie wykorzystywana przez projektantów lamp – nie tylko ze względu na energooszczędność czy ekologiczność, ale również nowe możliwości dekoracyjne. Technologia światłowodowa daje w tym zakresie szczególnie szerokie pole do popisu. Światłowody mogą być wykorzystane w kreatywny sposób dla stworzenia niepowtarzalnej atmosfery we wnętrzach mieszkalnych i komercyjnych. Sprawdzają się w hotelach, restauracjach, pubach czy dyskotekach, a także w nowoczesnych mieszkaniach. Gwiaździste niebo, żyrandole mieniące się wszystkimi barwami, kurtyny i kotary światłowodowe, to tylko niektóre propozycje producentów oświetlenia światłowodowego.

Technologia światłowodowa – jak to działa?

Technologia światłowodowa ma swój początek w 1977 roku, jednak na rynku oświetleniowym ciągle traktowana jest jak swego rodzaju innowacja. Jej podstawą jest wykorzystanie przezroczystej zamkniętej struktury z włókna szklanego do propagacji światła. Włókno światłowodowe jest bardzo cienkie i ma średnicę nieco większą od średnicy ludzkiego włosa. Światło jako nośnik informacji ma wiele zalet. Zasięg sieci światłowodowej i pasmo transmisji są znacznie większe niż w przypadku innych mediów trancmisyjnych.

Wykorzystanie światłowodów w oświetleniu również niesie za sobą szereg korzyści. Wymienić tu należy szerokie możliwości dekoracyjne, ale nie tylko. Niski pobór energii i długowieczność sprawiają, że światłowody wygrywają z tradycyjnym oświetleniem także pod względem ekonomicznym. Lampa światłowodowa, nawet przewodząca naprawdę mocne światło, nigdy się nie nagrzewa. Jest zatem bardzo bezpiecznym oświetleniem odpowiednim do stosowania między innymi w pokojach dziecięcych. Kolorowe lampki światłowodowe idealnie sprawdzają jako oświetlenie nocne dla niemowląt i małych dzieci, ale nie tylko. Oświetlenie światłowodowe sprawdza się także w obiektach użyteczności publicznej, w restauracjach czy pubach. Można nim dowolnie sterować w dyskretny sposób, a światłowody dają bardzo szerokie możliwości dekoracyjne.

Lampa światłowodowa i efekt oświetleniowy

Można instalować je w trudno dostępnych miejscach, gdzie tradycyjne oświetlenie byłoby trudne do wykonania.. Możemy na przykład wykorzystać światłowody do oświetlenia dużego sufitu lub kopuły – w sali koncertowej, teatrze, kinie czy centrum handlowym, a także oczywiście w mieszkaniu. Światłowody pozwalają na tworzenie fantastycznych efektów świetlnych. System oświetlenia światłowodowego pozwala dosłownie wiązać światło w węzły. Giętkie przewody i kolorowe światło z efektem neonu pozwalają tworzyć zapierające dech w piersiach aranżacje, zmienić sufit w rozgwieżdżone niebo, stworzyć świetlną kotarę czy zaprojektować napis mieniący się na wszystkie kolory. To tylko niewielki fragment możliwości światłowodów, które otwierają nieskończone możliwości dla nowoczesnego oświetlenia artystycznego i dekoracyjnego.

Każda innowacja w świecie oświetlenia niesie za sobą nowe możliwości aranżacyjne. Lampa światłowodowa, żyrandol lub mala lampka bez wątpienia dodadzą wnętrzu koloru oraz blasku, a także przyczynią się do domowych oszczędności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *